28 Haziran 2008

3. aya giriş ve diğer havadisler...


Resimlerini gördüğünüz kuzucuk oğlum, 3. ayına girmiş durumda.. 2. aylık doktor randevumuzda kilosu 4,500 gr. olmuştu.. Maşallah diyelim lütfen:-)))

Havadisleri aksattık bu kez ama artık yalnızım ve gerçekten vakit bulamıyorum oturup yazı yazmaya..

Geçen ayın haberleri ise şöyle : Öncelikle sünnet oldu oğlum.. Göbeğinden daha çabuk iyileşti pipisi.. Öyle şirin ki, körpecik bir soyulmuş bamya gibi:-))

2 hafta önce de duası okundu oğlumun.. Oldukça kalabalıktı, ama güzel oldu. Allah kabul eder inşallah..

Ve bir de nahoş bir haberimiz var.. Ben ürtiker oldum.. Yani kurdeşen döktüm. Bütün vücudum kabardı, 3 gün boyunda günde 2-3 er kez acil servise gidip, kortizon ve antihistaminik iğneler oldum damardan ve kalçadan.. Bu nedenle sütümü sağıp atmak ve oğluma bir gün için iki kez olmak üzere hazır mama verdim.. Çok üzüldüm çok.. Doktor bu hastalığın bilinen yüz kadar sebebi olduğunu ama benim durumuma stres ve meme başı iltihabının yol açmış olabileceğini söyledi.. Evet 3. aya girdik ama göğüslerim halen iyileşmedi.. En geç iki ayda geçer diyen çok bilmiş eski annelere duyurulur... Şimdi iyiyim çok şükür..

Şimdilik bu kadar bizden.. Ne bilgisayarımı açabiliriyorum, ne de yazı yazabiliyorum gün içinde. Akşam ise bulduğum ilk fırsatta uyuyorum.. Asıl derdimiz oğlumun sadece kucakta uyuması.. Herhangi bir başka zeminde derhal uyanıyor.. Aslıştırmalar yapıyorum umarım çabuk kurtuluruz kucakta uyumaktan, çünkü havalar sıcak ve gün geçtikçe ağırlaşıyor oğlum:-)))

Hamiş : Önceki yazıma yorum bırakan arkadaşlara tek tek cevap yazamıyorum, vakitsizlikten.. Bu yazı sırasında bile iki kez ara verdim.. Herkese teşekkürler, yorumlarını paylaştıkları için...
Sevgiler...

5 yorum:

Dikkat! biyo var ! dedi ki...

Nasılda bilmiş bakıyor çirkin yaaaa:)))
Maşallah allaam bunun büyüyüp adam olduğunuda göreceğiz yippuuuuu

gezicini dedi ki...

maşallah annesi, maşallah!

mummy dedi ki...

Büyümüş maşallah çok manalı bakıyor annesi..Allah güzel günlerini göstersin..
sevgiler..

Adsız dedi ki...

Canim her guzellik zorluklarla gelir ama seninki surundurmus seni yahu. Gozumu korkutma bu kadar ben vazgecicem bak . Tek sana guveniyordum cok kolay diye.
Allah saglikl ve kolaylik versin.
Safiye

etki alanı dedi ki...

Maşallah!
Sevgili Filiz,
Çok hassas bir yapın var sanırım.Bu yüzden bu kadar uzun sürmüş rahatsızlığın...Veeee, çocuğunun bakışlarından anlıyorum ki,o da aynı hassasiyete sahip...Biraz sesini yükseltsen ağlayan bir çocuğa benziyor...Yanından uzaklaşsan tepki veren çocuk.....Benim çocuklarım da öylelerdi..Ama aileye düşkün oluşları çok güzel olmalarına karşın,dışarıdan gelen sözlere çok çabuk alınabilip,hassas davranıyorlar...Onların bana düşkünlüğü o zamanlar çok hoşuma gidiyordu,Ama biraz cabbar büyütmek gerekiyormuş...
Senin de işin var gibi..
Sevgiyle ve çocuğunla mutlu kal...
TüTü